(62) 505 4000
(62) 505 5000
724 045 252, 724 055 252
ZAMÓWIENIA REALIZUJEMY OD GODZ. 12:30 – 22:30

menu

Pizza, zupy, makarony
naleśniki, pierogi,
dania obiadowe,
sałatki, surówki ...

oferta dnia 12:30-17:00

Pierwsze danie:
Jarzynowa z fasolką szparagową
Drugie danie:
Filet z kurczaka w płatkach corn flekes/frytki łódki/surówka z łodej kapusty 31 zł

newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

o nas

Z historii Stodoły

Pizzeria – Restauracja Stodoła otwarta została  12 grudnia 2000r w samo południe.  Kolejka za pierwszą  pizzą ustawiła się jak w  PRL-u. Stodoła była drugą działąjącą pizzerią w Jarocinie.  Wnętrzne ponurego  budynku po pewexie i sklepie elektrycznym zostało zaadoptowane na działalność gastronomiczną. Początki były bardzo trudne,  wielu mieszkańców osiedla twierdziło, że w tym miejscu nie utrzyma się żadna restauracja  bo  osiedle Konstytucji  - to noclegownia. Ludzie rano wyjeżdżają do pracy i wracają wieczorem.  

Minął rok od otwarcia a Stodołę poznało już  większość Jarociniaków.  Niepowtarzalny wystrój wnętrza:   kamienie, deski, siano, słoma, ludowe akcenty  stworzyły  miłą i ciepłą atmosferę.  Tłumy gości  szczególnie        w weekendy nikogo już wtedy  nie dziwiły.  W restauracji mieściło  się 21 stolików karczmianych a latem przed budynkiem  organizowany był duży ogródek piwny w którym odbywały się letnie zabawy i festyny.  

W 2008r  roku  za zgodą Spółdzielni udało się  rozbudować lokal , wykonać parking oraz zagospodarować teren przed budynkiem. Wewnątrz lokalu powstał dość oryginalny kominek, który zimą dodawał wnętrzu swoistego uroku.

W jadłospisie oprócz pizzy od której wszystko się zaczęło znalazły  się potrawy kuchni polskiej i staropolskiej,       a urozmaiceniem menu były potrawy kuchni europejskiej . Staranna dbałość o  smak  i  wygląd estetyczny każdego dania uczyniły w Stodole kuchnię, której z pewnością można było zaufać. Tradycyjne polskie potrawy, proste w swej formie smakowały zawsze a w menu  często pojawiały się kulinarne nowości.

Pizza w Stodole była  po prostu inna niż wszystkie. Tysiące osób z naszej okolicy  również turyści z Polski oraz goście zagraniczni  docenili  jej niepowtarzalny smak. Tak było przez 16 lat. Do Stodoły mógł zajrzeć  każdy bez względu na wiek  i zasobność portfela. Miejsce stworzone dla wszystkich, przyjazne szczególnie dla dzieci które  uwielbiały się u nas bawić i często na sali było jak w przedszkolu.

 Brutalna prawda w skrócie…

W lutym 2016r Spółdzielnia Mieszkaniowa niespodziewanie ogłosiła przetarg  nieograniczony na sprzedaż całej nieruchomości. Niestety nie chroniło nas wtedy żadne prawo pierwokupu o które tyle lat się staraliśmy. Spółdzielnia nie wyraziła też zgody na zakup nieruchomości przez nas jako najemcę z pominięciem procedur przetargowych.  Ogłaszając przetarg nieograniczony  wykorzystano wszystkie atrybuty, które dzięki prowadzonej przez nas działalności zostały przypisane do tego miejsca przez co znacząco wzrosła wartość nieruchomości .   W takim przetargu wygrywa silniejszy portfel. W ciągu dwóch miesięcy zmuszono nas do zamknięcia firmy            i opuszczenia wynajmowanych pomieszczeń. O ironio - a  zamiarem nowego właściciela jest  prowadzenie  takiej samej działalności! 

Mając za sobą rzesze wiernych klientów  postanowiliśmy spróbować jeszcze raz.  Stodoła to silna marka, to firma kreatywna, to najlepsza pizza  w okolicy i  smaczne jedzenie, to lata naprawdę ciężkiej pracy. Mijają niespełna trzy miesiące i dzięki przychylności wielu osób Stodoła otrzymuje drugie życie, w nowym miejscu. To było ogromne wyzwanie by na tle tak wielkiej dla nas porażki  jeszcze raz zaistnieć na nowo. 

Dziękujemy Wszystkim za słowa uznania, ogromną mobilizację i wsparcie. Po starej Stodole pozostaną nam  wspomnienia. Mamy jednak nadzieję, że nasza pizza  i potrawy nadal   będą zachwycać  swoim smakiem i niech tak pozostanie. 

               Zapraszamy na ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 7,  70 m dalej. 

                                  Mirosława i Piotr Sójka, właściciele.