(62) 505 4000
(62) 505 5000
663 69 08 08
ZAMÓWIENIA REALIZUJEMY OD GODZ. 12:30 – 22:30

menu

Pizza, zupy, makarony
naleśniki, pierogi,
dania obiadowe,
sałatki, surówki ...

oferta dnia

Pierwsze danie:
Rosół wieprzowy z makaronem
Drugie danie:
1.Wieprzowina z rosołu z musztardowym sosem, ziemniaki, zasmażana kapusta 16 zł, 2. Grillowana polędwiczka z indyka na szpinaku z kaszą bulgur 25 zł

newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

o nas

Z historii Stodoły

Pizzeria – Restauracja Stodoła zaistniała w 2000r i była drugą pizzerią w Jarocinie.  Wnętrzne ponurego  budynku po pewexie i sklepie elektrycznym zostało zaadoptowane na działalność gastronomiczną. Początki były bardzo trudne,  wielu mieszkańców osiedla twierdziło, że w tym miejscu     nie utrzyma się żadna restauracja  bo  osiedle Konstytucji  - to noclegownia. Ludzie rano wyjeżdżają do pracy i wracają wieczorem.  

Minął rok od otwarcia  a Stodołę poznało już  większość Jarociniaków.  Niepowtarzalny wystrój wnętrza:   kamienie, deski, siano, słoma, ludowe akcenty  stworzyły  miłą, ciepłą, nastrojową atmosferę.  Tłumy gości  szczególnie w weekendy nikogo już wtedy  nie dziwiły.  W restauracji mieściło  się 21 stolików karczmianych a latem przed budynkiem  organizowany był duży ogródek piwny w którym odbywały się letnie zabawy i festyny.  

W 2008r  roku  za zgodą Spółdzielni udało się nam rozbudować lokal , wykonać parking oraz zagospodarować teren przed budynkiem. Wewnątrz lokalu powstał dość oryginalny kominek, który zimą dodawał wnętrzu swoistego uroku.

W jadłospisie oprócz pizzy od której wszystko się zaczęło znalazły  się potrawy kuchni polskiej i staropolskiej, a urozmaiceniem menu były potrawy kuchni europejskiej . Staranna dbałość o  smak  i  wygląd estetyczny każdego dnia uczyniły w Stodole kuchnię, której z pewnością można było zaufać. Tradycyjne polskie potrawy, proste w swej formie smakowały zawsze a w menu  często pojawiały się kulinarne nowości.

Pizza w Stodole była  po prostu inna niż wszystkie. Tysiące osób z naszej okolicy  również turyści z Polski oraz goście zagraniczni  docenili  jej niepowtarzalny smak. Tak było przez 15 lat. Do Stodoły mógł zajrzeć  każdy bez względu na wiek  i zasobność portfela. Miejsce stworzone dla wszystkich, przyjazne szczególnie dla dzieci które  uwielbiały się u nas bawić i często  było jak w przedszkolu.

 Brutalna prawda w skrócie…

W lutym 2016r Spółdzielnia Mieszkaniowa niespodziewanie ogłosiła przetarg  nieograniczony na sprzedaż całej nieruchomości. Niestety nie chroniło nas wtedy żadne prawo pierwokupu o które tyle lat się staraliśmy. Spółdzielnia nie wyraziła też zgody na zakup nieruchomości przez nas z pominięciem procedur przetargowych.  Ogłaszając przetarg nieograniczony  wykorzystano wszystkie atrybuty, które dzięki prowadzonej przez nas działalności zostały przypisane do tego miejsca przez co znacząco wzrosła wartość. W przetargu jednak wygrywa silniejszy. W ciągu dwóch miesięcy zmuszono nas do zamknięcia firmy  i opuszczenia lokalu.

Okazało  się , że Stodoła to silna marka, to firma kreatywna, to najlepsza pizza  w okolicy i  smaczne jedzenie, to lata ciężkiej pracy , to ludzie którzy stworzyli klimat tego miejsca. Mijają niespełna trzy miesiące i dzięki przychylności wielu osób Stodoła otrzymuje drugie życie. To było ogromne wyzwanie by na tle tak wielkiej dla nas porażki  jeszcze raz zaistnieć na nowo.

Dziękujemy Wszystkim za słowa uznania, ogromną mobilizację i wsparcie. Po starej Stodole pozostaną nam  wspomnienia. Mamy jednak nadzieję, że nasza pizza  i potrawy nadal   zachwycają   swoim smakiem i niech tak pozostanie.

               Zapraszamy na ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 7,  70 m dalej. 

                                  Mirosława i Piotr Sójka